قیمت نفت افزایش یافته است


آفتاب نیوز :

قیمت نفت برنت برای تحویل در دسامبر با 25 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 92.45 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت برنت روز جمعه 90 سنت کاهش یافت. قیمت نفت برنت برای تحویل در نوامبر با هفت سنت کاهش به 95 دلار و 31 سنت در هر بشکه رسید.

معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 29 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 91.8 دلار در هر بشکه رسید. شاخص نفت خام آمریکا روز جمعه 92 سنت کاهش یافت.

هر دو شاخص در سه ماهه سوم سال جاری نزدیک به 30 درصد افزایش یافتند که تحت تأثیر چشم انداز کمبود عرضه، که با تمدید کاهش داوطلبانه تولید در عربستان سعودی و روسیه تشدید شده است.

چهار منبع آگاه از اوپک پلاس به رویترز گفتند که اوپک و متحدانش، از جمله روسیه، بعید است در نشست این هفته کمیته نظارت مشترک وزیران اوپک پلاس در سیاست های تولید خود تغییراتی ایجاد کنند.

هیرویوکی کیکوکاوا، رئیس شرکت بازرگانی NS، گفت: قیمت نفت هفته را به دلیل نگرانی از کمبود عرضه و عدم تغییر در سیاست تولید اوپک پلاس به پایان رساند، در حالی که از تعطیلی دولت آمریکا در آخر هفته خودداری کرد. با این حال، رشد یا عدم رشد بازار به روند تقاضا بستگی دارد.

تحلیلگران گروه مالی ING در یادداشتی نوشتند: اگرچه انتظار نمی رود اوپک پلاس سیاست تولید خود را به دلیل روند صعودی قیمت ها تغییر دهد، عربستان سعودی ممکن است داوطلبانه کاهش تولید تا 1 میلیون بشکه در روز را تعدیل کند. عربستان سعودی گفته است که نگرانی هایی در مورد تقاضای چین وجود دارد. با این حال، شاخص مدیران خرید منتشر شده در پایان هفته نشان داد که بخش تولید چین در سپتامبر برای اولین بار از مارس بهبود یافته است.

داده های منتشر شده در روز شنبه نشان داد که فعالیت کارخانه های چین برای اولین بار در شش ماه گذشته در ماه سپتامبر افزایش یافت و به ثبات در دومین اقتصاد بزرگ جهان افزود. با این حال، نظرسنجی بخش خصوصی کمتر دلگرم کننده بود و نشان داد که فعالیت تجاری کشور با کمترین سرعت خود در ماه سپتامبر گسترش یافته است.

در واقع، بهبود پایدار اقتصادی چین به دلیل رکود املاک، کاهش صادرات و بیکاری بالای جوانان به تعویق افتاده است.

به گزارش رویترز، عامل دیگری که نگرانی ها در مورد کمبود عرضه را افزایش داد، کاهش تعداد سکوهای نفتی آمریکا بود. به گزارش سرویس انرژی بیکر هیوز، در هفته منتهی به 29 سپتامبر تعداد دکل های نفتی آمریکا با 7 واحد کاهش به 623 واحد رسید.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما