کاشت مو طبیعی؛ بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا + عکس کاشت مو

البته بهترین زمان برای انجام کاشت مو به طور کل به شرایط هر فرد بستگی دارد. در تشخیص و توصیه های درماتنی ریزش مو مراجعه به دکتر ریزش مو میتواند به شما کمک کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی هریک از این روش ها پرداخته و مراحل کاشت مو در کلینیک زیبایی آنیل را بیان کنیم. بله اگر ناحیه پشت سر برای اهدای مو مناسب نباشد، ممکن است جراح فولیکول مو را از ناحیه بازو، پاها یا ناحیه تناسلی استخراج کند. هرچه موها در ناحیه بانک مو بیشتر و ضخیم‌تر باشند، نتیجه کاشت هم بهتر خواهد بود.

همچنین انجام آزمایش های هپاتیت B و هپاتیت C نیز باید انجام بگیرید.

روش micro fit نسبت به سایر روش‌های کاشت مو، تراکم بیشتری را می‌دهد و همین امر باعث شده است تا این روش نسبت به سایر روش‌ها طرفداران بیشتری داشته باشد. در روش میکروفیت با استفاده از سوزن‌های خاصی، برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده انجام می‌شود. در این روش همچنین از یک دستگاه کوچک برای برداشتن فولیکول‌های مو، باز کردن سوراخ‌های کوچک و کاشت مو استفاده می‌شود و امکان برداشت و کاشت مو به‌صورت همزمان در این روش وجود دارد. عوامل مختلفی در تعیین تکنیک مناسب کاشت مو دخالت مستقیم دارند.

در روش کاشت مو FIT، روند پیوند مو کمی طولانی‌تر است و گرافت‌های برداشته شده باید در زمان کمتر از 4 ساعت بر روی بخش‌های مورد نظر پیوند شوند، از این رو احتمال از بین رفتن فولیکول‌های مو به صفر می‌رسد. یکی از معایب این روش که در FUT وجود ندارد، بحث سرعت عمل پایین آن است که چند روز زمان لازم دارد تا تمامی گرافت‌ها برداشته و پیوند مو به طور کامل انجام شود. در این مطلب به طور کامل با عمل کاشت مو (Hair Transplant) آشنا شدیم و به تکنیک های نوین کاشت مو پرداختیم.

مشخصات بهترین کلینیک کاشت مو

تاریخچه جراحی کاشت مو با تکامل مداوم از نظر تکنیک ها و فن آوری ها مشخص می شود. برداشت واحد فولیکولی (FUE) در اوایل دهه ۲۰۰۰ یک رویداد انقلابی بود که هیجان زیادی ایجاد کرد و برخی انتظار داشتند که کاملاً جایگزین پیوند / انتقال واحد فولیکولی (FUT) شود.

شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو با بهترین متخصصان در ارتباط باشید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد. در کل می توان با توجه به موارد اشاره شده کاشت مو به روش FUE را جدید ترین روش بعد از روش FUT برای درمان طاسی و ریزش مو دانست . کاشت مو به روش FUE یکی از روش های پرطرفدار می باشد می توان گفت FUE روش تکامل یافته روش FUT می باشد .

آیا در کاشت مو به روش fue می توان از موی بدن استفاده کرد؟

از دیگر دلایل ریزش مو می توان به عدم مراقبت و نگهداری درست از موها، استفاده از شامپوی نامناسب، کاشت مو تهران خواب ناکافی، استرس زیاد، شیمی درمانی، و عفونت و بیماری های قارچی مربوط به سر اشاره کرد.

مثلا در تکنیک‌های کاشت مو به روش FIT و FUT در زمان جراحی ممکن است خونریزی زیادی داشته باشید. همچنین عفونت و ورم صورت و زیر چشم از دیگر عوارض این تکنیک است. اما عوارض کاشت مو به روش SUT کمتر از روش‌های دیگر است و دوره بهبودی کوتاه‌تری دارد. در نهایت ممکن است دو نفر توسط یک پزشک با روشی مشابه کاشت مو انجام دهند اما نتیجه یکسان نباشد.

سپس پوست جدا شده توسط تیم جراحی به ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ گرفت کوچک به صورت تک تک یا دسته های چندتایی تقسیم می شود. کیفیت مو، رنگ مو سایز ناحیه مورد هدف بر تعداد و نوع گرفت ها (graft) تأثیر دارد. به همین دلیل نیز بسیاری این روش کاشت مو را به دو روش قبلی ترجیح می دهند.

اگر بیمار به داشتن موهای ضخیم تر تمایل داشته باشد و یا بعد از عمل دچار ریزش مو شود، با تایید پزشک احتمالا به یک جلسه دیگر نیز نیاز خواهد داشت. به انتقال فولیکول­‌های مو از ناحیه‌­ی پشت سر به جلوی سر، کاشت طبیعی مو می­‌گویند. روش‌­های کاشت مو شامل دو نوع جراحی و بدون جراحی است؛ امروز با پیشرفت فناوری و وجود دستگاه‌­های پیشرفته، روش‌­های بدون جراحی با عوارض کمتر و اثرگذاری بیشتر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. در کاشت مو دکتر متخصص یک برش ظریف در ناحیه بانک مو ایجاد می‌کند؛ تا فولیکول‌های مورد نیاز را برداشته و سپس در محل طاسی سر در حفره‌هایی که قبلا ایجاد کرده است؛ قرار دهد.

به همین خاطر در صورتی که تمایل به استفاده از امکانات بیشتر برای دست یافتن به نتایج بهتر دارید، لازم است هزینه های بیشتری را صرف نمایید. گاهاً تبلیغاتی مبنی بر هزینه های پایین و استفاده از بهترین روش جهت پیوند مو صورت می گیرد که خلاف واقع خواهد بود. در جراحی کاشت موی سر نیز مانند سایر جراحی ها، باید نکاتی را قبل از عمل رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت مو بگیرید. روش دیگری که برای استخراج و پیوند گرافت‌ها استفاده می‌شود تکنیک SUT است.

کاشت مو

برای مثال، نوع الگوی ریزش مو، سن، شرایط بانک مو و جنسیت عوامل اصلی در انتخاب بهترین روش کاشت مو هستند. مدت زمانی که نباید به موهای کاشته شده دست زد، به روش کاشت مو بستگی دارد.

✔ در مجموعه تهران بیوتی سنتر در تمام روش های کاشت مو برای افزایش ظرافت و زیبایی کاشت مو که حالت کاشت کاملا طبیعی باشد خط رویش با گرافت های تک تار مویی انجام میشود. این امر باعث طبیعی شدن هر چه بیشتر کاشت شده به طوری که انجام کاشت مو به راحتی قابل تشخیص نباشد. ✔ سعی کنید تا ۳ روز اول پس از کاشت مو طبیعی موهای کاشته شده را شانه نزنید تا شاهد ریزش موی بیشتری نباشید.

جراح فولیکول­‌های مو را، از آن بخش­‌هایی که طاس نیستند یا از موهای موجود بر سطح پوست بدن، برمی­‌دارد و در نواحی طاس سر قرار می­‌دهد. عمل کاشت مو باعث می­‌شود، فولیکول­‌های آسیب‌دیده ترمیم شوند و دوباره رشد کنند. پزشک با بررسی وضعیت رشد مو و طاسی سر تعیین می‌کند که این روش برای شما مناسب است یا نه. نحوه کاشت مو به روشFUT به این صورت هست که بعد از برداشت نوار شامل مو و تفکیک آن به فولیکول های قابل کاشت طبق الگویی که برای مراجعه کننده ترسیم شده با دقت و ظرافت بالا و کاملا بصورت تک تک و منظم فولیکول ها کاشته می شود .

زمان لازم برای پیوند فولیکول‌ها با توجه به نیاز متقاضیان متغیر است. در حالت کلی، بازه زمانی ۴ تا ۸ ساعت برای انجام این عمل زیبایی کافی است. در برخی تکنیک‌ها، بین زمان استخراج فولیکول‌ها و زمان کاشت آن‌ها یک روز فاصله وجود دارد و این عمل در دو روز انجام می‌شود. متقاضی در تمام مدت جراحی کاملا هوشیار بوده و کاشت مو از طریق بی‌حسی موضعی انجام خواهد شد.

کاشت مو

بلکه بنا به نوع تکنیک به­‌کاررفته جهت این عمل و شرایط بعد از عمل، زمان حاصل شدن جواب شاید کمی فرق کند ولی این امر معمولا وابسته به اینکه در چه فصلی کاشت مو صورت گرفته، ندارد.

عمل کاشت مو بسته به تعداد موهای کاشته شده، ممکن است چهار تا هشت ساعت در یک روز و در مواردی دو روز زمان ببرد. اکثر مراجعان در طول جراحی به­ هوش بوده و فقط بی­‌حسی در قسمت پوست سر آن‌ها اعمال می­‌شود. برای طبیعی شدن کاشت مو، متخصص پوست می‌­تواند به دو صورت عمل کند؛ جراح در روش اول یک نوار از پوست سر را با موهای سالم برش می‌­دهد و در روش دوم عمل برداشت مو را روی هر تار مو به صورت جداگانه انجام می­‌دهد. زمان روش دوم طولانی‌تر است؛ در عوض از ایجاد زخم‌های نواری روی پوست سر جلوگیری می­‌کند.

بیمارانی که نیاز به پیوند خط مقدم دارند و یا افرادی که به دنبال پیوند ریش و سبیل هستند می‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب روش میکروفیت باشند.

اتخاذ تکنیک «برش جانبی» در اوایل شروع سال ۲۰۰۰، باعث شد تا جراحان کاشت مو دو تا چهار گرافت واحد فولیکولی مو را انتخاب کنند که باعث شد موی کاشته شده بهتر بر روی پوست سر قرار گیرد و منطقه‌ای که طاس است را بهتر در بر بگیرد.

  • اکثر بیماران با این امید که با حداکثر پوشش بعد از کاشت مواجه می شوند، این کار را انجام می‌دهند.
  • اگر درمان ریزش مو با دارو جواب نداد از روش کاشت موی طبیعی استفاده نمایید.
  • به طور خاص، برای افرادی که انواع درمان های ریزش مو مثل درمان از طریق داروهای مختلف، را امتحان کرده اما نتیجه ای نگرفته اند، کاشت موی سر یک درمان بی خطر و بسیار موثر محسوب می شود.
  • پس انتخاب بهترین دکتر و جدیدترین متد کاشت مو اهمیت زیادی در نتیجه نهایی و رضایت شما دارد.
  • به طور کلی عرض نوار پوستی جدا شده از سر معمولاً از ۱ تا ۱.۵ سانتی‌متر (۰.۴ تا ۰.۶ اینچ) تجاوز نمی‌کند و مسلما هنگامی که تک تک فولیکول‌ها از نوار برداشته می‌شوند، دوباره پوست سر در محل قبلی قرار می‌گیرد.

برای دستیابی به بهترین نتیجه، گرافت‏ های تک فولیکولی (تک مویی)  نوار برداشته می شوند. گرافت ‏های 2 تایی در عقب خط رویش مو و گرافت‏ های 3 تایی در بالای سر کاشت می ‏شوند.

رژیم‌هایی سنگین هستند که باعث کاهش وزن بیش از ۷ کیلو در ماه می‌شوند. پس بهتر است برای کاهش وزن علاوه بر استفاده از رژیم‌های غذایی استاندارد، ورزش و تحرک هم داشته باشید. سیر یکی از گیاهان پرمصرف است که به خواص زیادی که دارد معروف است. شما بعد از کاشت مو باید از مصرف مواد سرخ کردنی و مضر دوری کنید و مواد مفید مصرف کنید.

کاشت موی نواری (FUT)

• بعد از عمل دلمه ‏هایی اطراف گرافت‏ ها تشکیل می ‏شود که چند روز بعد با شستشوی مرتب روزانه از بین می‏ روند. شروع به رشد می‏ کنند و ساقه‏ های جدید مو از پوست بیرون می‏ آیند. قسمت طاس سر 12-9 ماه پس از پیوند کاملاً حالت عادی خود را به دست می آورند. نمای محل کاشت به گونه ‏ای است که هیچ کس متوجه کاشت مو در این محل نخواهد شد.

همچنین ممکن است پس از انجام این عمل کمی درد داشته باشید که در این صورت پزشک متخصص دارو های زیر را تجویز می نماید. «کلینیک پوست و موی ساعی» با اولویت این امر و بکارگیری دستگاه های روز و مجهز، در محیطی زیبا و آرام، در قلب شهر تهران در حال ارائه بهترین خدمات درمانی و زیبایی به هموطنان در سراسر ایران است. در عمل کاشت موی سر سن متقاضیان از اهیمت زیادی برخوردار است. بهتر است که این عمل برای افراد کمتر از 25 سال انجام نشود و این عمل در سن های بالاتر صورت پذیرد.

نقاط مورد نظر و مناسب اهدا کننده فولیکول مو از نظر پزشکان، پشت سر حدفاصل دو گوش و بخشی زیر گردن خواهد بود. چرا که این ناحیه به دلیل شباهت و یکسان بودن به موهای وسط سر از لحاظ ضخامت و طول مناسب تر خواهند بود.

این تکنیک ها امروزه قدیمی شده اند و هر یک عوارض زیادی بعد از عمل داشتند از جمله نیاز به استراحت طولانی، خونریزی، جای زخم و بخیه، تورم و پانسمان طولانی، مراجعات مکرر و عدم امکان شستشوی موها تا چند روز و غیره…

باقی ماندن دائمی جای زخم روی سر پیامد جدی این روش کاشت مو است. البته راه‌های مختلفی برای کمرنگ کردن جای بخیه‌ها وجود دارد که در مطلبی جداگانه به آن پرداخته ایم.

جراح در این مرحله سوراخ ها یا روزنه هایی را با استفاده از چاقوی جراحی یا سوزن ایجاد خواهد کرد و هرکدام از گرفت ها به صورت خیلی دقیق و با ظرافت در سوراخ ها قرار خواهد داد. دیگر اعضای تیم نیز در کاشتن گرفت ها به جراح کمک خواهند کرد.

با افزایش سن ریزش مو نیز بیشتر می‌شود و افراد نیاز به روش‌هایی پیدا می‌کنند که آن را برطرف کنند یکی از این روش‌ها کاشت مو به روش Micro fit است. یک پلاگین می‌تواند تا 15 فولیکول مو داشته باشد، میکروگرافت‌ها و مینی گرافت‌ها معمولاً بیش از 5 فولیکول ندارند. این امر باعث می‌شود تعداد بیشتری پیوند انجام شود و طبیعی‌تر به نظر برسد.

میتونید حضوری به کلینیک مراجعه کنید تا پزشک متخصص شما را ویزیت کنه یا اگر در شهرستان هستید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. عمل کاشت مو اگر توسط پزشک متخصص با تجربه انجام شود ببدون عوارض خواهد بود. کلینیک آتریسا با استفاده از جدیدترین متدها و تیم کاملا حرفه ای سابقه ی چندین ساله دارد. آتریسا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و تجهیزات استریل در محیطی VIP خدمات کاشت مو را ارائه می دهد.

SUT یکی از روش های کاشت موی سر است که بدون نیاز به جراحی و پانسمان انجام می پذیرد و از این رو طول درمان نیز در این روش تا حد چشمگیری کاهش می یابد.

در دوره نقاهت باید مراقبت‌های پس از کاشت مو را به طور دقیق و کامل رعایت نمود تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که انجام این مراقبت‌ها در کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت و همچنین بهبود زخم‌ها و درد، تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

رضایت نهایی از انجام کاشت مو تقریبا بعد از شش ماه مشخص می شود. تعداد بسیار کمی از افراد از کاشت مو ناراضی هستند چون در نهایت کاشت مو نسبت به طاس بودن طرفدار بیشتری دارد.

دکتر و جراح متخصص با این روش قدیمی موها را به صورت گروهی از ناحیه انتخاب شده جدا می‌کند و با متد‌های خاصی بر روی طاسی سر قرار می‌دهند. این روش یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های حال حاضر می‌باشد. چرا که جای زخمی باقی نمی‌گذارد و دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری نسبت به بقیه روش‌ها دارد همچنین از دیگر دلایل محبوبیت این کاشت می‌توان به طبیعی بودن آن اشاره کرد.

با درود، انجام مجدد کاشت مو در صورت داشتن بانک موی مناسب امکان پذیر می باشد. ✔ با انتخاب کلینیک مناسب می توانید نقش مهمی در انجام هرچه بهتر پیوند مو طبیعی خود ایفا کنید. نوجه داشته باشید که هر آگهی در اینترنت به منظور انجام هرچه بهتر کاشت نخواهد بود.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما